ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


 

Фінансування Проекту: ДТЕК
Термін упровадження проекту: жовтень 2017 – грудень 2018
Роль ВБО "Інститут місцевого розвитку": виконавець проекту
Співфінансування Проекту: місцева влада, виробники енергоефективних матеріалів/обладнання, МФО, міжнародні донорські організації
Географія Проекту: Україна

Сайт Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація"

 

Унікальний Проект "Енергоефективні школи: нова генерація" впроваджується ВБО "Інститут місцевого розвитку" на теренах України за фінансування енергетичної компанії ДТЕК. Крім того, можливе співфінансування різних заходів у межах Проекту з боку органів місцевої влади, виробників енергоефективних матеріалів/обладнання, міжнародних фінансових та донорських організацій.

 

Головна мета Проекту ДТЕК:

  • виховання свідомих споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг та своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні й інші ресурси та своєчасно за них сплачують;
  • формування відповідальних власників своєї квартири та будинку, лідерів енергоефективності, активних та мотивованих знавців житлово-комунальної грамоти.

Серед завдань Проекту – сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проекти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.

 

Проект ДТЕК складається з трьох компонентів: (1) освітнього, (2) інформаційного та (3) спрямованого на підвищення потенціалу стейкхолдерів енергоощадності.

 

У межах освітнього компоненту всі зацікавлені загальноосвітні школи України незалежно від їхньої локації проходять навчання в рамках курсу за вибором "Основи енергопостачання та енергозбереження" (учні 6-8 класів) та/або факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління" (учні 9-11 класів).

 

Інформаційний компонент передбачає: поширення інформації щодо енергозбереження та ключових новин, подій та здобутків Проекту у друкованих та Інтернет-ЗМІ, соціальних мережах; розповсюдження актуальної інформації безпосередньо учнями під час участі в конкурсах та заходах Проекту ДТЕК; випуск освітніх телевізійних програм та їхню трансляцію на регіональних і місцевих каналах населених пунктів-учасників Проекту ДТЕК.

 

Компонент із підвищення потенціалу стейкхолдерів енергоощадності покликаний забезпечити максимальну ефективність інвестицій, які місцева влада виділяє на енергоощадність у бюджетному секторі, та сприяти залученню зовнішніх інвестицій для впровадження енергоефективних заходів у секторі громадських і житлових будівель.

 

Географія Проекту

 

Станом на 05.12.2017 р. до участі вже зареєструвалися 450 ЗНЗ з 219 населених пунктів з 23 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської.

 

Інноваційний Проект ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація" унікальний тим, що вперше в Україні застосовує онлайн-програму дистанційного навчання (ПДН) для зазначених навчальних курсів, що забезпечує:

  • необмежене покриття через дистанційний формат навчання;
  • цілодобовий безкоштовний доступ до онлайн-платформи, що дозволяє навчатися у зручний для користувачів час;
  • можливість застосування для інклюзивної освіти;
  • актуальність інформаційних матеріалів за рахунок систематичного оновлення відповідно до змін у законодавстві та державній політиці;
  • різноманітність форм навчальних занять ( у т.ч. авторська онлайн-гра "Розумний будинок") та методик їх проведення;
  • можливість у режимі реального часу спостерігати за засвоєнням учнями тем навчальних курсів;
  • можливість участі учнів у низці конкурсів та змагань, які мотивують їх до енергозбереження та енергоефективної поведінки тощо.

Участь у чотирьох попередніх хвилях Проекту ДТЕК взяли понад 300 шкіл. У рамках двомісячного міжшкільного конкурсу на зменшення споживання електроенергії ЗНЗ-участникам вдалося заощадити 478 тис. кВт·год або або понад 1,07 млн грн. Крім того, у 125 школах реалізовані енергоефективні заходи вартістю від 10 тис. грн до180 тис. грн. Більшість – за проектними пропозиціями, розробленими школярами за результатами проведених ними енергетичних аудитів шкільних приміщень.


Під час 4-ої хвилі Проекту родини, що брали участь у конкурсі з енергозбереження, інвестували в енергоефективні заходи у своїх оселях понад 270 000 грн. Річна економія енергоресурсів склала 114,1 МВт·год електричної та теплової енергії на суму 132 000 грн.

ПДН 5-ої хвилі Проекту "Енергоефективні школи: нова генерація" відкривається 15.11.2017 р.

 

Ми формуємо "запит на енергоефективність" знизу. Долучайтеся до нас!

 

 

Навчально-методичні матеріали Проекту

Програма курсу за вибором "ОСНОВИ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ" для 6-8 класів ЗОНЗ

Програма факультативного курсу "АБЕТКА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ" для 9-11 класів ЗОНЗ