ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Тренінг для майбутніх тренерів з питань проектування та зведення будівель із майже нульвим енергоспоживанням було проведено 10 жовтня у Науково-освітньому центрі проектування та дослідження будівель із близьким до нульового енергоспоживанням, що його було створено спільними зусиллями ІМР і КНУБА в рамках Проекту Train-to-NZEB у 2016 р.  Мета тренінгу - підвищення кваліфікаційного рівня тренерів та обміну досвідом з представниками подібних центрів, створених виконавцями Проекту в інших країнах. Тренінг став частиною дводенного заходу за Проектом Train-to-NZEB: The Building Knowledge Hubs: робочої зустрічі представників виконавців Проекту із 7 країн (9 жовтня) і тренінгу для тренерів (10 жовтня).


Програма тренінгу для тренерів містила такі питання: базові концепції й принципи проектування та зведення пасивних будинків і будівель із близьким до нульового енергоспоживанням; улаштування ізоляційних оболонок будівель; усунення містків холоду; конструктивні рішення віконних та дверних конструкцій; розрахунки показників енергоефективності будинків; принципи роботи систем вентиляції та рекуперації; забезпечення повітронепроникності; підходи до інтеграції альтернативних джерел енергії в інженерні системи будинків; сертифікація фахівців, які здійснюють процес проектування пасивних будинків і сертифікація самих будинків; педагогічні підходи до проведення професійних тренінгів.


Під час проведення тренінгу для тренерів до уваги учасників було представлено 5 основних аспектів проектування та зведення пасивних будинків та будівель із близьким до нульового енергоспоживанням: 1) суцільність теплової оболонки будівлі; 2) нерозривність вітробар'єру; 3) відсутність містків холоду; 4) надійні, теплі та повітронепроникні конструкції дверей і вікон; 5) використання механічних систем вентиляції та рекуперації.


Тренери привернули увагу учасників до термінологічного апарату енергоефективного будівництва. Зокрема кілька разів було наголошено на тому, що саме використання альтернативних джерел енергії перетворює пасивний будинок на будинок із близьким до нульового енергоспоживанням.


Окрему тему тренінгу було присвячено питанням економічної ефективності впровадження енергоефективних технологій, що вимагають стандарти пасивного будівництва. Було неодноразово продемонстровано переваги застосування дорожчих, але більш окупних заходів, спрямованих на підвищення рівня енергоефективності, що призводять до значного зниження енергоспоживання у цілому. Не менш важливою темою у програмі тренінгу стала правильність та контроль якості будівельно-монтажних робіт при зведенні енергоефективних житлових та офісних будинків.


Прикінцева частина тренінгу була присвячена розгляду компонентів програмного пакету прикладних застосунків для проектування пасивних будинків PHPP. Було продемонстровано усі операційні можливості PHPP та детально розглянуті переваги використання саме цього пакету для вирішення задач архітекторів, конструкторів та інженерів.


Остання частина тренінгу була присвячена особливостям прийняття тих чи інших конструктивних та архітектурно-планувальних рішень в різних кліматичних умовах, а також загальним принципам застосування принципових рішень в різних умовах забудови. Було зосереджено увагу на універсальності стандартів пасивного будівництва, а також на важливості їх дотримання, виходячи з різних ситуацій та наявних будівельних технологій на ринках тих чи інших країн.


Серед учасників тренінгу були тренери Проекту - працівники КНУБА, які вже провели 3 тренінги для представників цільової аудиторії Проекту, та фахівці компаній-виробників і дистриб'юторів енергоефективних будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та інженерного обладнання (у т.ч. альтернативних джерел енергії) - локальних партнерів Проекту в Україні. Більшість учасників тренінгу від локальних партнерів залучені до проведення воркшопів (спеціалізованих практичних семінарів), які проводить Центр в рамках тренінгових курсів для цільових аудиторій Проекту.


Тренінг для тренерів проводили фахівці Академії пасивного будинку (Ірландія), Інституту пасивного будинку (Німеччина) та Технологічного інституту Лімерик (Ірландія).

 

Про Проект "Підготовка спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні центри будівельної галузі"

 

Kiev-TTT-10102017-3 Kiev-TTT-10102017-1 Kiev-TTT-10102017-2

 

Kiev-TTT-10102017-5