ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


18-23 вересня 2017 р. у Науково-освітньому центрі проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням було проведено тренінг для спеціалістів будівельної галузі за напрямом підготовки "Спеціаліст зі зведення будинків з близьким до нульового енергоспоживанням". Тренінг проведено в рамках реалізації Проекту "Train-to-NZEB: Підготовка спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні центри будівельної галузі", який впроваджується в Україні ВБО "Інститут місцевого розвитку" за фінансування Європейської Комісії в рамках Програми "Горизонт 2020". Основним партнером ІМР є Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА), партнерами ІМР виступають виробники енергоефективного обладнання та матеріалів, з якими підписано відповідні меморандуми про взаєморозуміння і співпрацю. Центр розташований у КНУБА за адресою: Повітрофлотський проспект, 31.

 

Учасниками тренінгового курсу стали 22 особи: інженери-будівельники, фахівці у сфері промислового та цивільного будівництва, архітектури та містобудування, енергетики, електрики (електрофізики), теплотехніки, представники служби технічного нагляду, менеджменту та маркетингу будівельного виробництва, а також інженери альтернативних джерел енергозабезпечення.

 

Тренінговий курс складався з 4-х модулів:

  1. Лекційний теоретичний матеріал і практичні заняття. Лекційний теоретичний матеріал охоплював основні задачі й методологічні аспекти будівельної фізики, кліматології, нормативну документацію у сфері енергоефективності в будівництві і архітектурі, енергоефективні системи опалення, вентиляції, освітлення, кондиціонування та теплопостачання будівель і споруд з близьким до нульового енергоспоживанням, системи автоматичного регулювання енергоспоживання. Практичні заняття були присвячені моделюванню температурних полів й містків холоду у конструктивних вузлах огороджувальних конструкцій будівель, а також комплексним розрахункам технічних показників, що входять до енергопаспорту житлового пасивного будинку котеджного типу (у т. ч. споживання електричної та теплової енергії).
  2. Тематичні спеціальні семінари з використанням представлених у демонстраційній залі Центру демонстраційних моделей та енергоефективних будівельних матеріалів, виробів, конструктивних елементів, теплотехнічного обладнання (котлів, теплоакумуляторів), систем альтернативного енергозабезпечення будівель (теплових насосів типу «повітря-вода» та «вода-вода», геліосистем, фотоелектричних систем та ін.), систем контролю і обліку витрат енергоресурсів, а також інженерних систем теплопостачання, холодопостачання, кліматичного обладнання, вентиляції й рекуперації, електропостачання, та гарячого й холодного водопостачання.
  3. Практичні заняття у навчальному центрі РЕХАУ для ознайомлення з практичними аспектами складання та випробування високоефективних світлопрозорих конструкцій та інженерних систем.
  4. Іспит для перевірки знань.

Під час проведення практичного заняття було продемонстровано способи застосування основних принципів проектування пасивних будинків і будинків ультранизького енергоспоживання загалом. Тренери продемонстрували принципові заходи, спрямовані на зниження енерговитрат будівлі, а також ознайомили учасників із алгоритмами варіювання параметрами конструктивних та інженерних рішень, що дають змогу одержати необхідний рівень споживання енергоресурсів при заданій площі, архітектурних об'ємно-планувальних рішеннях та орієнтації будівлі по сторонах світу.

 

Спеціалізовані тематичні семінари були націлені на практичне закріплення знань викладених у теоретичному курсі. Семінари проводили компанії-партнери Проекту в Україні. Запрошені фахівці виробників енергоефективного обладнання та матеріалів робили технічні презентації по темах за напрямками діяльності.

 

На базі Навчального центру ТОВ "РЕХАУ" учасники тренінгу мали змогу на власному досвіді ознайомитися з практичними аспектами проектування, монтажу, експлуатації та випробування світлопрозорих конструкцій та інженерних систем (у тому числі систем гарячого водопостачання, теплопостачання, каналізації, вентиляції, устаткування для альтернативних джерел енергії тощо).

 

Ряд семінарів були орієнтовані на вивчення практичних аспектів проектування, монтажу і експлуатації енергоефективних систем рекуперації та альтернативних джерел енергії.

 

Наприкінці 6-го дня тренінгу слухачі склали іспит для перевірки остаточних знань, одержаних при проходженні тренінгового курсу.

 

Тренінг проводили фахівці-тренери Сергейчук О.В., Погосов О.Г. і Скочко В.І., які пройшли спеціальну підготовку для тренерів в рамках Проекту Train-to-NZEB. Спеціалізовані тематичні семінари проводили представники 10 компаній-виробників енергоефективного обладнання і матеріалів – партнерів Проекту в Україні: ТОВ "РЕХАУ", ТОВ "Вінербергер", ТОВ з ІІ "Хенкель Баутехнік (Україна)", ТОВ "ЗАВОД "СВІТОНДЕЙЛ", ТОВ "АКЛІМА", ДП "Вайллант група Україна", ПІІ "Урса", ТОВ "Компанія "Техно-Альянс", ТОВ "Талісман ЛТД", ТОВ "Хранителі тепла".

 

Про Проект "Train-to-NZEB: Підготовка спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні центри будівельної галузі"

 

Ukr-BKH-training-18-23092017-2 Ukr-BKH-training-18-23092017-3 Ukr-BKH-training-18-23092017-rehau-5