ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


3 жовтня 2017 р. ТОВ "Інститут місцевого розвитку" за участі членів робочої групи, які працювали над розробкою положень Закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" і входять до складу робочої групи при Мінрегіоні, що розробляє підзаконні акти до Закону, провів консультаційний семінар для спеціалістів підприємств сфери тепло- і водопостачання на тему "Комерційний облік теплової енергії та водопостачання: законодавчі вимоги та практичні аспекти". Перше обговорення Закону із представниками комунальних підприємств в рамках спеціалізованого семінару було організовано 5 вересня 2017 р.


Під час заходу було розглянуто основні положення Закону, його ідеологію, принципи і сферу дії, а також надано перелік нормативно-правових актів, які випливають із цього Закону і наразі розробляються.
Разом з тим, було окреслено принципи обладнання побудинковим обліком, проблемні питання обліку в системах ЦТП і ІТП, механізм розрахунків за комунальні послуги на основі комерційного обліку, практичні аспекти роботи зі збуту комунальних послуг у зв'язку зі змінами в законодавстві.


Під час семінару було досягнуто домовленості про те, що учасники надсилатимуть до ІМР пропозиції для подання на розгляд робочої групи, яка займається розробкою нормативно-правових актів відповідно до цього Закону.


Загалом в обговоренні на семінарі взяли участь спеціалісти підприємств із 19 міст України.


Учасники відмітили актуальність і доступність поданої інформації, контакт доповідачів з аудиторією і високий рівень організації семінару. До того ж, фахівці підприємств висловили потребу у проведенні семінарів по даній темі після прийняття пов'язаних із Законом нормативно-правових актів. Опитування учасників також засвідчило, що надзвичайно актуальними є соціально-психологічні аспекти запровадження комерційного обліку (зокрема, проведення роз'яснювальної роботи серед споживачів).


Слід зазначити, що цей семінар мав установчий характер, основною метою якого було представлення загальних положень Закону і його ідеології, а також інформування про поточний стан підготовки нормативно-правових актів, які випливають із цього Закону.


Звертаємо увагу, що ІМР планує і надалі проводити спеціалізовані семінари, присвячені темі комерційного обліку, за такими напрямками: фінансово-економічні, технічні і соціально-психологічні, – для відповідних цільових аудиторій та окремо для підприємств сфер теплопостачання і водопостачання/водовідведення.


Слідкуйте за новинами на нашому сайті.

 

3102017-1-3 3102017-1-2

 

3102017-1 3102017-2 3102017-3