ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


16 листопада 2016 року на базі Київського національного університету будівництва і архітектури в рамках Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених "БУД-МАЙСТЕР-КЛАС-2016" урочисто відкрили перший в Україні Науково-освітній центр проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням. Захід відбувся в рамках Проекту "Підготовка спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні центри будівельної галузі" (Проект Train-to-NZEB: The Building Knowledge Hubs). Центр був створений спільними зусиллями виконавця Проекту в Україні - ВБО "Інститут місцевого розвитку" - та партнером Проекту - Київським національним університетом будівництва і архітектури (КНУБА).

 

У церемонії відкриття Центру взяли участь понад 50 гостей: представників будівельної галузі та компаній-виробників енергоефективного обладнання та матеріалів - партнерів Проекту, керівників та науково-педагогічного складу КНУБА, а також студентів архітектурного та будівельного напрямків підготовки.


"Зібравши найкращий світовий досвід у сфері енергоефективного будівництва, ми створили абсолютно унікальний для нашої країни Науково-освітній центр. У ньому сконцентровані зразки найсучасніших матеріалів і обладнання для того, щоб уже найближчим часом в Україні з'являлося якомога більше будівель із близьким до нульового енергоспоживанням. Адже питання енергоефективності зараз – дуже на часі, і ми маємо, в кого перейняти досвід. Та самих лише матеріалів мало, головне – навчити спеціалістів будівельної галузі. Тому ми розробили спеціальні тренінгові програми для розширення знань професійних кадрів будівельного профілю: йдеться і про робітників-будівельників, і про висококваліфікованих та провідних спеціалістів галузі, а також про осіб, які не є професійними будівельниками, однак наділені повноваженнями щодо прийняття ключових рішень. Ми готові безкоштовно навчати спеціалістів на якісно новому рівні, тож запрошуємо до співпраці усіх охочих", – сказав керівник Проекту Train-to-NZEB в Україні, виконавчий директор ВБО "Інститут місцевого розвитку" Руслан Тормосов.


Партнерами Проекту Train-to-NZEB в Україні стали майже півтора десятки виробників енергоефективних матеріалів та обладнання. Це – ТОВ "РЕХАУ", ТОВ "Вінербергер", ТОВ з ІІ "Хенкель Баутехнік (Україна)", ТОВ "Завод «ТехноНІКОЛЬ", ТОВ "АКЛІМА", ДП "Вайллант група Україна", ПІІ "Урса", ТОВ "Компанія "Техно-Альянс", ТОВ "Талісман ЛТД", ТОВ "ЯКІР", ДП "Капарол Україна", ТОВ з ІІ "Данфосс ТОВ", ТОВ "Хілті (Україна) ЛТД" та інші.

 

Партнери Проекту надали в якості зразків сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції для створення демонстраційних моделей, зразки енергоефективного обладнання інженерних систем та альтернативних джерел енергії, а також відкрили учасникам спеціалізованих тренінгів свої лабораторії та навчальні центри.

 

В якості місцевого учасника та головного партнера у впровадженні Проекту в Україні бере участь КНУБА, який надав приміщення, в яких розташувався Центр, здійснює кадрову підтримку та матеріально-технічне забезпечення для функціонування Центру і проведення навчально-інформаційних заходів за Проектом.


Ректор КНУБА Петро Куліков подякував Проектові за партнерство, зазначивши, що, в першу чергу, зацікавитися Науково-консультаційним центром мають студенти-будівельники, які повинні змінити підходи до будівництва в Україні. І закликав їх не марнувати такої нагоди.


Цього ж дня, 16 листопада, після відкриття Центру, розпочався перший шестиденний тренінговий курс для висококваліфікованих фахівців будівельної галузі. По закінченні курсу учасники отримують секртифікати державного зразка, що їх видають від імені Міністерства освіти і науки України, КНУБА та ВБО "Інститут місцевого розвитку".

 

Науково-освітній центр проектування та досліджень будівель з близьким до нульового споживанням енергії у КНУБА знаходиться у Києві за адресою: просп. Повітрофлотський, 31, 5-й поверх, ауд. 506-510. Керівник Центру у КНУБА - Володимир Скочко, тел.: (067) 804-49-18, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

BKH open-1 BKH open-2

 

BKH open-3 BKH open-6

 

BKH open-5 BKH open-5-1

 

BKH open-7 BKH open-4

 

 

Про Проект "Підготовка спеціалістів зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні центри будівельної галузі"