ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Факультативний курс "Абетка з основ житлово-комунального управління" інноваційного Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація", який можна вивчати онлайн, стане дуже корисним для вашої школи, учнів та їх родин.


Сформувати відповідальних власників житла навіть із дорослих – нетривіальне завдання, а що вже говорити про дітей! Адже мало хто із сьогоднішніх школярів переймається проблемами оплати за спожиті родиною житлово-комунальні послуги або питаннями утримання будинку. Тож вода у крані, світло лампи або тепло від батареї для них звичні та непорушні, як зміна дня і ночі, і мають бути завжди. Але ж, насправді, вода, електрична та теплова енергія є дуже цінними ресурсами, запаси яких не безмежні, а вартість постійно зростає. Щоб менше платити за ці ресурси, треба раціонально їх споживати та підвищувати енергоефективність як вдома, так і у школі.

 

Саме тому, як це робити, і вчить факультативний курс для 10-класників "Абетка з основ житлово-комунального управління". Курс триває лише один семестр і розрахований на 17 уроків. Проте досвід доводить, що він здатен суттєво змінити ментальність та поведінку учнів. Пройшовши навчання, вони активно долучаються до організації енергоефективного побуту своєї родини та поліпшення комфорту проживання не лише у власній квартирі, а й у всьому будинку.

 

Курс має низку переваг, зокрема:

 

Перевага перша - актуальність. Українська економіка найбільш енергоємна в Європі. Це один із важливих чинників, що робить українську продукцію не конкурентоздатною на зовнішніх ринках. Залежність України від імпорту газу - близько 40%. А втрати енергії в житловому секторі складають понад 50%. Тож грамотне управління ЖКГ та підвищення енергоефективності – це внесок кожного в досягнення Україною енергетичної незалежності.


Перевага друга – корисність. У курсі надається не суха теорія, а практичні знання. Учні дізнаються про те, хто управляє їхнім будинком; якими є права та обов'язки учасників житлово-комунальних відносин; за що і скільки сплачує родина у багатоквартирному будинку; звідки беруться вода, газ, тепло та світло в їхніх оселях, куди зникає сміття. І головне - що потрібно робити, щоб менше сплачувати та жити у комфорті.


Перевага третя - перспективність. В Україні постійне зростає кількість ОСББ та управляючих компаній. Крім того, створюється новий ринок – енергосервісних компаній, що займатимуться енергоаудитом будинків та підвищенням їхньої енергоефективності. Експерти оцінюють цей ринок у десятки мільярдів гривень. Водночас зазначений ринок відчуває гостру нестачу спеціалістів. Тож, пройшовши курс, учень може зацікавитися житлово-комунальною галуззю з погляду майбутньої затребуваної та перспективної професії.


Перевага четверта – зручність. Зрозуміла ігрова форма у звичній комп'ютерній оболонці. Опановуючи курс, учень зможе зіграти в онлайн-гру "Розумний будинок". Зароблені під час навчання бали перетворюються в ігрові гроші, які учні можуть накопичувати й витрачати на оплату комунальних послуг та на реалізацію енергоефективних заходів. у своїх віртуальних квартирах і будинку (класі), де створюється ОСББ. Таким чином вони переконуються, що вкладати гроші в енергозбереження – вигідно: чим більше вклав – тим меншими є платежі.


Перевага п'ята – практичність. Дослідивши можливість економії у віртуальній квартирі та будинку, більшість учнів діляться знаннями з батьками. І родини досить часто приймають рішення про підвищення енергоефективності власної домівки. Фахівці Інституту місцевого розвитку вже впроваджували курс «Абетка з основ житлово-комунального управління» у школах Дніпропетровської області та Києва під час 4-ої хвилі Проекту. За його результатами 71% сімей учнів-учасників вирішили придбати енергозберігаючі лампи; 51% - встановити лічильники; 48% - замінити старі душові лійки на більш економні; 46% - замінити вікна на енергоефективні. Впровадження цих заходів забезпечило родинам учнів реальну економію коштів на оплату комунальних послуг.

 

Наш досвід свідчить – учням до вподоби отримувати практичні, перспективні й корисні знання у зручній формі. А система тестування доводить про вдалу форму подачі – адже рівень знань майбутніх лідерів енергоефективності та житлово-комунального управління суттєво зростає.


Тож долучайтеся до вивчення факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління". Відкривайте для своїх учнів його переваги!


З огляду на численні звернення, добір пілотних шкіл продовжується до 18 лютого 2018 р.

 

Завантажити статтю у форматі PDF