ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Львівщина та її обласний центр уже досить давно славнозвісні тим, що обласна та міська влада наполегливо й системно займаються підвищенням енергоефективності та скороченням викидів вуглекислого газу на своїх територіях. Насамперед це стосується сектору житлових та громадських будівель, який споживає вагому частку енергоресурсів, що використовуються в місті та області. Тому на Львівщині значна увага надається Інформуванню та просвіті населення із ключових питань енергозбереження, починаючи з дітей та молоді.


Зокрема, Львів ще у 2009-2013 рр. брав участь у Проекті USAID "Реформа міського теплозабезпечення в Україні", одним із компонентів якого була освітня програма "Енергоефективні школи та університетські містечка". Чотири львівські ЗНЗ (№3, №30, школа "Надія", ліцей "Оріяна") та Національний лісотехнічний університет України були чи не найактивнішими учасниками цієї програми.


21 листопада цього року в навчально-методичному центрі освіти м. Львова для представників міських загальноосвітніх навчальних закладів відбулася презентація інноваційного Проекту "Енергоефективні школи: нова генерація", який впроваджує ВБО "Інститут місцевого розвитку" за фінансової підтримки енергетичної компанії ДТЕК.


Захід організовано управлінням освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради спільно з навчально-методичним центром освіти.


Презентацію провела старший консультант ІМР із питань залучення громадськості, к.т.н. доцент Кадрія Сафіуліна, яка розповіла, що в рамках Проекту вперше в Україні відкрито безкоштовну онлайн-програму дистанційного навчання (ПДН). Учні 6-8 класів можуть у ПДН опанувати курс за вибором "Основи енергопостачання та енергозбереження". Його вивчення сприятиме становленню свідомих й обізнаних майбутніх споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг та своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні й інші ресурси та своєчасно за них сплачують. Старшокласники (9-11 класи) мають можливість долучитися до вивчення у ПДН факультативного курсу "Абетка з основ житлово-комунального управління", який допоможе їм зрозуміти переваги колективного управління житлом шляхом створення ОСББ, усвідомити необхідність стати відповідальними власниками своєї квартири та будинку, активними та мотивованими учасниками житлово-комунальних відносин.
Обидва навчальні курси схвалені Міністерством освіти і науки України.


Представники шкіл уважно вислухали презентацію, а по закінченні почалося обговорення організаційних та методичних питань участі у Проекті.


Перед учасниками виступила директор школи №83 Ірина Хміль, яка має неабиякий досвід участі у проектах з енергозбереження. Вона відмітила важливість формування в дітей енергоощадних звичок і висловила надію, що інноваційний Проект "Енергоефективні школи: нова генерація" уможливить зменшити споживання енергоресурсів як у школах, так і в домівках учнів. Ірина Хміль запропонувала різні форми навчальної діяльності, зокрема інтегровані уроки з фізики, економіки, географії на базі актуальних матеріалів навчальних курсів. Її підтримала заступник із методичної роботи, вчитель фізики Мар'яна Боднар, яка буде вести у школі №83 курс "Основи енергопостачання та енергозбереження".


Присутній на заході енергоменеджер управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Мирослав Мелемук пообіцяв педагогам, що особисто проведе урок з термосканування шкільної будівлі для кожного навчального закладу, який візьме участь у Проекті ДТЕК. Він пояснив, що відповідно до Програми підтримки заходів з енергозбереження на 2017-2019 роки, Львівською міською радою придбано сучасне обладнання (тепловізор), яке дозволяє візуалізувати теплові втрати будівель та споруд. Вчителі дуже зацікавилися цією пропозицією і навіть почали записуватися у чергу.


Результати проведення заходу, спільного обговорення та обміну думками виправдали очікування команди Проекту "Енергоефективні школи: нова генерація": на 8.12.2017 у ПДН зареєструвалася 21 львівська школа (рис.1).


Таким чином, Львів посідає почесне друге місце у рейтингу Проекту.

 

news-item-1-pic-1

 Рис. 1. Кількість зареєстрованих шкіл (розподіл за містами)

 

22 грудня цього року Кадрія Сафіуліна виступила з презентацією Проекту ДТЕК перед представниками шкіл м. Дрогобича. Захід організував міський методичний комітет. Хоча дрогобицькі педагоги виявилися не такими активними, як львівські (на сьогодні у ПДН зареєстровані три школи), проте команда Проекту сподівається, що до нього приєднається більше шкіл міста, оскільки добір ЗНЗ ще триває. Приємно, що про захід повідомлено на сайті Дрогобицької міської ради http://drohobychrada.gov.ua/kkklllenergoefektyvni-zvychky-potribno-formuvaty-zi-shkoly/.


У рейтингу серед 23 областей та м. Києва Львівська область опинилася на четвертому місці (рис. 2).


У 12 населених пунктах Львівщини (Львів, Дрогобич, Самбір, Стрий, cела Бродівського Жидачівського, Кам'янка-Бузького, Радехівського, Стрийського, Яворівського районів) у ПДН зареєстровано 36 ЗНЗ. Попереду лише Полтавська область (69 шкіл), Донецька (61 школа) та Дніпропетровська область (57 шкіл).

 

news-item-1-pic-2

 Рис. 2. Кількість зареєстрованих у ПДН шкіл (розподіл за областями)


Формуймо разом запит на енергоефективність серед громади Львівщини!