ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Сучасні школи – неабиякі споживачі електричної енергії, яка витрачається на внутрішнє та зовнішнє освітлення, у комп'ютерних класах, майстернях тощо.


Тарифи на електроенергію постійно зростають, тому місцеві бюджети витрачають все більше коштів на її оплату. Нераціональне використання електроенергії призводить до збільшення шкідливих викидів, посилення парникового ефекту та змін клімату. Відповідно скорочення споживання електроенергії є одним із пріоритетних завдань для українських ЗНЗ.


Саме тому в рамках Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація" щорічно проводиться започаткований у 2012 р. міжшкільний конкурс на зменшення споживання електроенергії.


Конкурс передбачає упровадження школами низки технічних, організаційних та інформаційних заходів, що сприяють зменшенню споживання електроенергії, в т.ч. завдяки формуванню в учнів енергоощадних звичок.


Якими ж є проміжні результати Конкурсу?


Кількість шкіл, що долучаються до участі в конкурсі у 2017-2018 н.р., зростає день від дня. Якщо на кінець лютого 2018 р. їх було 126, то на кінець березня – вже 139. Проте частина цих ЗНЗ, внаслідок надання некоректних показників, підключаються до конкурсу поступово, після перевірки їхніх даних спеціалістами Проекту. Близько 15-20% шкіл, із різних причин, не змогли зекономити електрику у перші місяці конкурсу. Хоча в них ще є час наздогнати інших. Фінальні результати будуть висвітлені на початку червня цього року.


За лютий 2018 р. 67 ЗНЗ заощадили понад 116 тис. кВт·год електричної енергії або майже 287 тис. грн, а за березень вже 79 шкіл  близько 154 тис. кВт∙год на суму понад 373 тис. грн. Середній показник зменшення питомого споживання електроенергії (в розрахунку на одного учня та одну годину роботи школи) у ЗНЗ-учасницях за березень порівняно з базовим періодом становить понад 19%.


Це дуже гарні результати! Найбільших успіхів у зниженні питомого електроспоживання досягли:

  • Долинська ЗОШ №7 (м. Долина, Івано-Франківська обл.)
  • Херсонська ЗОШ №32
  • Запорізька школа-інтернат "Січовий колегіум"

 dtek-konkurs-1-new

Щиро вітаємо наших лідерів!

 

З результатами участі пілотних ЗНЗ у Конкурсі можна ознайомитися за посиланням: http://ees.energyschool.org.ua/monitoring.