ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


Цьогоріч теплі вересневі дні у Києві обов'язково запам'ятаються учням та педагогам новостворених міжрегіональних класів Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація" із 17 населених пунктів (м. Добропілля, м. Львів, смт Новодонецьке, м. Білицьке, с. Ганнівка, с. Межиріч, смт Петропавлівка, с. Верхня Липиця, с. Черче, м. Дніпро, м. Вінниця, м. Енергодар, м. Ладижин, м. Івано-Франківськ, м. Павлоград, м. Першотравенськ та м. Тернівка). З 17 по 21 вересня 2018 р. вони взяли участь в організованих ВБО "Інститут місцевого розвитку" семінарах-тренінгах зі створення команди, що проводилися у столичному ігровому центрі ExitGames.ua.

 

kiev-seminar--1 kiev-seminar--2 kiev-seminar--3

 

Нагадаємо, що вперше формат міжрегіональних класів у нашому Проекті апробовано минулого навчального року на базі трьох таких класів. У кожному з них об'єднали по 8 учнів із шкіл найактивніших міст Проекту  ̶ Зеленодольська та Бурштина. Учні міжрегіональних класів не лише успішно опановували навчальний курс "Абетка з основ житлово-комунального управління" із онлайн-грою "Розумний будинок" (їхні результати виявилися найкращими) та брали участь у різноманітних конкурсах і активностях, але й стали справжніми друзями, незважаючи на відстань між ними.

 

Як ви вже зрозуміли, організатори з ІМР та компанії ДТЕК, підготували для нових учасників Проекту оригінальну програму. У першій половині дня діти та вчителі заслухали менеджера зі сталого розвитку ДТЕК/ЕНЕРГО Аліну Зуйковську, яка розповіла про цілі, завдання й очікувані результати Проекту та продемонструвала чудове відео з фінального заходу для міжрегіональних класів минулого року. Познайомив учасників тренінгу із представниками проектної команди та розповів про основні цікавинки Проекту директор ВБО "Інститут місцевого розвитку" к.е.н., доцент Руслан Тормосов.

 

А далі м'яч перейшов до учасників. Працюючи у групах, учні міжрегіональних класів та вчителі сформулювали свої очікування від Проекту, семінару-тренінгу та задуми щодо застосування набутих у Проекті знань та навичок у подальшому житті.

 

Виступи команд були досить оригінальними. Викладачі наголосили на зацікавленості дітей практичним компонентом Проекту. Вони очікують на ефективну командну роботу учнів та усвідомлення дітьми необхідності економного і раціонального споживання ресурсів, сподіваються, що учні не лише самі застосовуватимуть отримані знання на практиці, а й і ділитимуться ними з батьками та друзями. Учні у своїх виступах зосередились на набутті знань та навичок раціонально використовувати енергоресурси, сприянні розвитку економіки України, об'єднанні Сходу та Заходу на засадах енергоефективності та енергозбереження, впровадженні інноваційних технологій та стартапів.

 

Потім Кадрія Сафіуліна, старший спеціаліст Проекту - старший консультант ІМР у зв'язках із громадськістю, к.т.н., доцент розповіла про роботу в команді, яку необхідно створити в кожному об'єднаному класі для успіху міжрегіонального формату навчання. Вона провела практичну вправу, що демонструє переваги роботи в команді. Вправа викликала жвавий інтерес учасників. Учні також подивилися цікаві мультфільми про ефективні команди. Доповідачка розглянула й недоліки роботи в команді: конфлікти, групове мислення, ефект Рингельмана, навела практичні приклади та обговорила з учасниками способи подолання недоліків командної роботи.

 

І на завершення навчальної частини тренінгу спеціалісти Проекту - консультанти з технічних питань ІМР Микола Лисенко та Олексій Соломаха продемонстрували гру "Розумний будинок", під час якої учні стають власниками квартир та співвласниками багатоквартирного будинку – свого класу, в якому створюється ОСББ. Командна робота під час гри дуже важлива, оскільки співвласники мають приймати спільні рішення з підвищення енергоефективності свого будинку.

 

Корпорація "Зло", Хованки у темряві, Віртуальна кімната, Гробниця графа Дракули, "Гостріше, ніж чілі", Кільце Нібелунгів, "Свистати всіх нагору", Тюрма, Школа супергероїв - такі групові квести проходили учні та вчителі на ігровому етапі тренінгу для закріплення знайомства та формування ефективної команди як запоруки подальшого плідного навчання за курсами Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація".

 

kiev-seminar-deti-1 kiev-seminar-deti-2 kiev-seminar-deti-3

 

Ось як описують учасники семінару-тренінгу у соціальних мережах свої враження:

 

"Поїздка вдалася. Все пройшло просто на найвищому рівні. Нові знайомства, новий потік інформації. Нічні прогулянки чудовими місцями Києва із друзями. Я рада, що ми поїхали і з нетерпінням чекаю наступної зустрічі. Усім дякую!"

"Good day!"

"Нереальні емоції)"

"Дякую за прекрасний день у Києві!"

 

А попереду ще один цікавий захід у Бурштині, де школярі Зеленодольська, Добротвора і Бурштина продовжать естафету старту Проекту та створення нових міжрегіональних класів у цьому навчальному році!

 

kiev-seminar--last

 

Таким чином, можна впевнено засвідчити: інноваційний формат міжрегіональних класів поширюється Україною, об'єднуючи міста, села та селища та формуючи запит на енергоефективність і реформи у ЖКГ "знизу" - від місцевих громад.