ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


20-21 липня 2017 р. у Луцьку ІМР, в рамках виконання завдань за Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", провів перший навчальний семінар для представників Ресурсних центрів підтримки ОСББ із питань чистої енергії нових міст - партнерів Проекту із Донецької та Луганської областей. Серед 48 учасників семінару - представники ОСББ та асоціацій ОСББ, міських рад, громадських організацій, асоціацій виробників енергоефективного обладнання та матеріалів - партнерів Проекту USAID.

 

Ресурсні центри – це неформальне об'єднання учасників, зацікавлених у реалізації проектів чистої енергії в багатоквартирних будинках, раціональному використанні енергії, впровадженні енергозберігаючих заходів, створенні безпечних та комфортних умов проживання громадян.


Мета семінару - ознайомлення з досвідом роботи Асоціації ОСББ "Лучани" - ініціатором створення Ресурсного центру підтримки ОСББ із питань чистої енергії в місті Луцьку; сприяння розвитку в учасників компетенцій, необхідних для прийняття спільних рішень.

 

Перший день семінару розпочався з навчальної екскурсії, під час якої учасники відвідали об'єкти:

 • ОСББ "Відродження", просп. Відродження, 22А
 • ОСББ "Явір 2011", вул. Ніла Хасевича, 6
 • ОСББ "Авангард-Луцьк", просп. Перемоги, 12
 • Центр енергоефективності та енергозбереження м. Луцька, пр-т Перемоги, 12.

Програма семінару була побудована навколо таких питань:

 • балансування системи опалення багатоквартирного будинку
 • вимоги ДБН до індивідуального теплового пункту (ІТП)
 • порядок прийняття та оформлення спільних рішень в ОСББ (проведення загальних зборів ОСББ; оформлення прийнятих рішень; основні практичні аспекти підготовки до зборів)
 • асоціації ОСББ як новий рівень прийняття спільних рішень (основні положення законодавства щодо створення і діяльності асоціацій ОСББ, їх органів управління, порядку прийняття рішень на загальних зборах асоціації)
 • психологічні аспекти роботи в групі та прийняття групових рішень (відмінності між групою, робочою групою, командою)
 • недоліки роботи в команді (групове мислення, ефект поляризації, ефект Рингельмана, конфлікти), рекомендації щодо подолання негативних наслідків цих недоліків
 • правила командної роботи, принципи прийняття групових рішень, рівні досягнення консенсусу
 • синдром вигорання, стрес, фактори, що викликають стреси
 • створення сторінок Ресурсних центрів у Facebook, в т. ч. "форми" існування в соцмережах, типові помилки під час ведення сторінок
 • робота з інструментами Google

Під час семінару голова правління асоціації ОСББ "Лучани", керівник Ресурсного центру у м. Луцьк Юлія Сабатюк висвітлила практичні аспекти роботи асоціацій ОСББ і розповіла про практичне застосування положень законодавства і підходів до прийняття спільних рішень.

 

Віталій Рудой, керівник напрямку "Системи опалення" ТОВ з іі "Данфосс ТОВ", у виступі "Регулювання системи опалення = зменшення плати за опалення" підсумував інформацію, яку учасники семінару отримали на навчальній екскурсії до ОСББ та Центру енергоефективності та енергозбереження щодо балансування системи опалення багатоквартирного будинку. У виступі він використав дані будинків АОСББ "Лучани". В. Рудой зробив акцент на вимогах ДБН до індивідуального теплового пункту (ІТП), порівняв роботу системи опалення з ручними та автоматичними балансувальними клапанами та продемонстрував на стенді практичну різницю в роботі системи опалення.

 

Наступними кроками будуть:

 • проведення другого навчального семінару 9-10 серпня у Запоріжжі
 • урочисті відкриття Ресурсних центрів та проведення семінарів із питань діяльності ОСББ та асоціацій ОСББ у Маріуполі і Добропіллі (у серпні), у Бахмуті та Сєвєродонецьку (у вересні).

 

Lutsk-seminar-20-21-07-2017-3 Lutsk-seminar-20-21-07-2017-2 Lutsk-seminar-20-21-07-2017-4

 

Lutsk-seminar-20-21-07-2017-5 Lutsk-seminar-20-21-07-2017 Lutsk group-1

 

Lutsk ITP-1 Lutsk ITP

 

Lutsk group

 

 

Про Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"