ТЕЛ.: (044) 428-76-10
М. КИЇВ, ВУЛ. ІГОРІВСЬКА 14А


13 квітня 2017 року на виконання Проекту ДТЕК "Енергоефективні школи: нова генерація" спеціалісти ВБО "Інститут місцевого розвитку" у співпраці з ТОВ "Якір" провели тест на повітропроникність будівлі Добропільського НВК №1. У заході взяли участь близько 200 осіб, у тому числі Добропільський міський голова Андрій Аксьонов, представники міського відділу освіти, енергетичної компанії ДТЕК, ЗМІ, а також вчителі та учні пілотних класів 18 шкіл-учасниць Проекту ДТЕК із населених пунктів Великого Добропілля.


Для проведення тесту використана технологія вимірювання повітропроникності будівель Blower-Door Test. Цей тест вважається одним із найефективніших: він дозволяє будувати нові і модернізувати вже зведені будівлі з урахуванням вимог енергоефективності. Основним завданням такої технології є виявлення всіх дефектів герметичності будівлі, адже звичайне тепловізійне обстеження не дозволяє цього зробити. Безумовна перевага Blower-Door Test полягає в можливості проводити енергоаудит в теплу пору року і здійснювати всі ремонтні роботи до настання холодів. Під час проведення Blower-Door Test місця дефектів визначають за допомогою обладнання, що створює різницю тиску (система вентиляторів і манометрів), тепловізора і, в деяких випадках, – генератора диму.

 

У Добропільському НВК №1 використовувався генератор диму, який дозволяє візуалізувати інфільтраційні процеси і місця виходу повітря через огороджувальні конструкції будівлі, наочно показуючи, де втрачається теплова енергія.


У своєму зверненні до присутніх керівник Департаменту з соціального розвитку ДТЕК Вікторія Гриб зазначила: "Проект «Енергоефективні школи: нова генерація" – один із основних соціальних напрямів компанії ДТЕК. Адже ми чудово розуміємо, що енергоефективність – це інструмент для досягнення енергонезалежності країни. Тому важливо сьогодні навчати молоде покоління грамотно підходити до питань енергозбереження. За п'ять років ми провели велику роботу і радіємо, що тепер до нас більш активно долучаються партнери. Це говорить про те, що проект стає стійким і набуває більшої популярності".


По завершенні тесту організатори відзначили найкращих у навчанні учнів пілотних шкіл та переможців одного з конкурсів Проекту ДТЕК.


Так, родина Олександра Леусенка (Білозерська ЗОШ №14) за перемогу в першому етапі конкурсу "Зберігаймо ресурси вдома!", отримала мультиварку. А найуcпішніші в опануванні курсу за вибором "Основи енергопостачання та енергозбереження" – Олександр Непотачев (Добропільська ЗОШ №19) та Єлизавета Шмалько (Добропільський НВК №4) одержали новенькі планшети.

 

Dobropillya-NVK-2